Liftago taxi, svěží vánek v dopravě?

Liftago taxi, svěží vánek v dopravě?

, /
Liftago taxi, svěží vánek v dopravě?

Na světě je další zajímavý český startup s názvem Liftago taxi, který si klade za cíl zkultivovat jízdu/objednání taxi. Pro tyto potřeby jsou k dispozici mobilní aplikace pro iOS a Android, které vám jako zákazníkovi dají možnost si vybrat řidiče podle ceny/km, vzdálenosti, času  nebo hodnocení.

Řidičům taxi služba rovněž nabídne mobilní aplikaci, jejímž cílem je samozřejmě přístup k většímu počtu zákazníků a snížení nákladů. Aplikace je totiž zdarma a řidič platí pouze transakční poplatek za každou přijatou objednávku. Liftago taxi prozatím funguje v České Republice a na Slovensku.

Autoři nápadu samotný princip fungování popisují takto:

Ihned vidíte odhad, za jak dlouho k Vám taxi dorazí. Nemusíte zbytečně čekat na chodníku nebo v dešti. Místo toho se můžete podívat na mapu aplikace a sledovat, jak pro Vás taxi přijíždí. Je zkrátka příjemné vykročit na ulici do právě přistaveného vozu!

A dále dodávají:

Odhad ceny jízdy vidíte před tím, než si vyberete svůj vůz. Během celé jízdy si můžete ve svém telefonu kontrolovat cenu i trasu.
Hodnocení řidiče Vám dává možnost zlepšit úroveň trhu taxi služeb. Jste-li spokojeni s úrovní služeb, nastavte si řidiče jako svého oblíbeného a svezte se s ním příště zas.