Zakladatel Amazonu daroval 33 milionů dolarů na program umožňující získat studentům v USA legální pobyt a pracovní povolení

bezos-final-0404

Jeff Bezos, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Amazon

0Zobrazit komentáře

Před několika dny se podařilo Jeffu Bezosovi, zakladateli a CEO Amazonu, překonat vlastní jmění ve výši 110 miliard dolarů, což jen prohloubilo jeho prvenství v seznamu nejbohatších lidí světa. Stalo se tak poté, co akcie Amazonu začaly se začátkem nového roku prudce růst. Bezos má tak před druhým Billem Gatesem (Microsoft) náskok již 16,2 miliard dolarů.

Bezos ovšem i přes své jiné zájmy nezapomíná na vracení části svého bohatství zpět ve formě finanční podpory nejrůznějších institucí. Nyní se svojí manželkou MacKenzie Bezos daroval 33 milionů dolarů, tedy zhruba 689 milionů korun, organizaci TheDream.US, která pomáhá mladým studentům získat v USA legální status, pracovní povolení a také financovat jejich školné.

IMG_1113_B

Přečtěte si takéAlza otevírá futuristickou nonstop prodejnu bez obsluhy, kde bude zboží ve speciálních boxechAlza otevírá futuristickou nonstop prodejnu bez obsluhy, kde bude zboží ve speciálních boxech

Konkrétně jde o vládní program DACA, který umožňuje těm studentům, kteří přišli s rodiči do USA před dovršením svých 16 let, legalizovat pobyt v USA, pakliže stále studují nebo se jim podařilo dokončit alespoň středoškolské odborné vzdělání. Pokud všechny podmínky splní, získají trvalý legální pobyt a pracovní povolení. Program DACA jako takový jim ovšem nijak nepomáhá s financováním školného a velká část těchto studentů si studium nemůže vůbec dovolit.

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family

Organizace, do které Bezos investoval, tak díky daru nabídne tisíci podobným studentům grant ve výši 33 tisíc dolarů, který by měl pomoci jak se zaplacením školného, tak s vyřízením všech potřebných formalit pro získání statusu. Od roku 2012 takto získalo legální status již více než 800 tisíc studentů po celé Americe.

Pro TheDream.US k tomu Jeff Bezos dodává:

„Můj otec přišel do USA když mu bylo 16 let v rámci operace Peter Pan (mezi lety 1960 a 1962 USA přijalo na 14 tisíc kubánských přistěhovalců, pozn. red.). Do této země se dostal zcela sám a navíc bez znalosti angličtiny. Díky své odvaze a pomoci několika úžasných organizací státu Delaware se mu podařilo stát se čestným občancem, který se nadále snaží své nové zemi vracet vše, co mu přinesla. MacKenzie a já jsme poctěni, že můžeme podobným způsobem pomoci dnešním studentům.“

Foto: Amazon

Diskuze (0)

Novinka

Anonym